Menu

Montaż pojemnościowego podgrzewacza wody – pod zlewozmywakiem

20 lutego 2020 - Projekty
Montaż pojemnościowego podgrzewacza wody – pod zlewozmywakiem

Niewielki elektryczny podgrzewacz wody firmy REGENT model REG 10 U PL o pojemności 10L. Wymiary podgrzewacza 250 x 360 x 360 mm. Moc grzałki 1200W. Zakres regulacji temperatury 40-75 st. C. Górne wejście i wyjście wody (1/2″).

Ogrzewacz do zamontowania pod zlewozmywakiem.

Wybór miejsca

Do każdego podgrzewacza dołączone są uchwyty montażowe (wieszaki). Przed ich zamontowaniem należy ogrzewacz przymierzyć. W tym wypadku wybrano prawą ściankę szafki kuchennej i to na miej zamontowano wieszaki. Ogrzewacz powinien być umieszczony na takiej wysokości aby umożliwić swobodne czyszczenie półki. W pobliżu powinno znajdować się gniazdo elektryczne.

Przygotowanie do montażu

Zamontowano zawór bezpieczeństwa na wejściu wody zimnej. Należy zwrócić uwagę na kierunek przepływu wody (strzałka na obudowie zaworku). Przy pomocy wężyka w oplocie podłączonego do zaworku wody zimnej i wejścia wody do podgrzewacza zalano go wodą, którą następnie wylano. Takie dwukrotne przepłukanie pozwoli na usunięcie ewentualnych zanieczyszczeń pozostałych po procesie produkcji.

Montaż podgrzewacza

Umieszczono ogrzewacz w uprzednio zamontowanych uchwytach. Do zaworu bezpieczeństwa podłączono przy użyciu węża w oplocie dopływ zimnej wody. Do króćca wyjścia ciepłej wody (oznaczony czerwoną podstawią) podłączono wężyk baterii zlewozmywakowej. Dodatkowo wylot przelewowy zaworu bezpieczeństwa podłączono do syfonu za pomocą przejrzystego wężyka. Zapobiegnie to spływaniu wody po obudowie podgrzewacza w wypadku zadziałania zaworu bezpieczeństwa. Odkręcono dopływ zimnej wody i sprawdzono szczelność połączeń. Odpowietrzono układ poprzez odkręcenie ciepłej wody w baterii i odczekanie do momentu swobodnego przepływu wody. Dopiero teraz można podłączyć urządzenie do sieci elektrycznej i je uruchomić.

Informacje dodatkowe