Menu

Montaż zlewozmywaka dwukomorowego – stalowego

12 lutego 2020 - Projekty
Montaż zlewozmywaka dwukomorowego – stalowego

Wykonanie otworu w blacie

Wycięcie otworu w blacie. Blat grubości 50mm. Wykonanie otworu utrudnione z uwagi na wielkość zlewozmywaka. Konieczność wycięcia części konstrukcji szafki.

Montaż zlewozmywaka

Przed montażem zlewozmywaka w wyciętym otworze oklejono brzegi zlewu specjalną taśmą uszczelniająca (w zestawie) zapobiegającą przedostawaniu się wody pod blat. Zamontowano baterię oraz haki montażowe do zakotwiczenia zlewu w blacie. Zamontowano również zaślepkę drugiego otworu pod baterię.

Zlew należy równo osadzić w blacie. Brzegi muszą dolegać do blatu. Następnie należy dokręcić śruby kotwiczące zlew do blatu.

Montaż syfonu i podłączenie do kanalizacji

W pierwszej kolejności podłączono wężyki baterii do zaworków wody ciepłej i zimnej. Zakręcamy baterię, odkręcamy zaworki wody i sprawdzamy szczelność podłączeń.

Zamontowano spust przelewowy. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe zamocowanie uszczelki, która czasami wypada podczas montażu. Następnie zamontowano odpływy w misach zlewozmywaka i podłączono przewód harmonijkowy przelewu w taki sposób by nie stała w nim woda.

Następnie lekko poskładano resztę elementów i dopasowano je do siebie. W razie potrzeby można skrócić poszczególne elementy.

Jeśli wszystko pasuje rozkładamy syfon i ponownie go montujemy używając przeznaczonych do tego uszczelek. Dociągamy połączenie. Nie należy powodować zbędnych naprężeń.

Po dokręceniu wszystkich połączeń wykonano próbę szczelności.

Informacje dodatkowe