Menu

Rodzaje syfonów

12 maja 2019 - Instalacje

Syfon butelkowy

Najpopularniejszy rodzaj zamknięcia wodnego w umywalkach, posiadają w dolnej części osadnik w postaci przykręcanej miski w której gromadzą się cięższe zanieczyszczenia. Syfony do baterii standardowych przykręcane są do umywalki i łączone z dolną częścią tzw. teleskopem.

Konstrukcje do baterii jednouchwytowych z tzw. zestawem odpływowym mają w górnej części nakrętkę kapturową z gwintem fi32. Montaż odbywa się do zastawu odpływowego zamocowanego w umywalce. Przy zakupie w sklepie należy wtedy prosić o „półsyfon”.
Syfony butelkowe łączy się z kanalizacją za pomocą redukcji gumowych np. 50/32 lub wykorzystując gotowe króćce redukcyjne.

Syfon S-owy

Są łatwiejsze w czyszczeniu, zajmują jednak więcej miejsca pod umywalką. W odróżnieniu do syfonów umywalkowych butelkowych nie wymagają osiowego położenia podejścia kanalizacyjnego, pozwalając wykonać odsadzkę. Szczególna odmianą tych syfonów są konstrukcje oszczędzające przestrzeń.

Syfon zlewozmywakowy butelkowy

Syfon zlewozmywakowy rurowy

Syfon oszczędzający miejsce

Syfon zajmuje mało miejsca w szafce. Można go maksymalnie odsunąć do ściany, dzięki czemu oszczędzamy mnóstwo miejsca, które można przeznaczyć na przechowanie przedmiotów kuchennych. Ma możliwość podłączenia zmywarki do naczyń, jak również pralki. Syfon oszczędzający miejsce to doskonałe rozwiązanie, szczególnie w małych kuchniach.

Syfon pod brodzik

Niezbędnymi elementami każdego prysznica są syfony do brodzików. Dzięki nim możliwe jest odprowadzanie zużytej wody z gwarancją, że nie dostanie się ona ponownie do brodzika.

Syfon pod wannę