Menu

Ogrzewanie

Elektryczne ogrzewanie do namiotów – promienniki podczerwieni

Praktyczna lampa grzewcza na podczerwień świetnie sprawdza się jako źródło ogrzewania do namiotów ogrodowych i imprezowych. Urządzenie odznacza się kompaktową, łatwą do zawieszenia konstrukcją. Ponadto nie emituje hałasu. Dzięki technologii podczerwieni i mocy 1500 W szybko powstaje przyjemne ciepło. Przestrzeń na podłodze nie jest zajmowana dzięki montażowi sufitowemu.

Efektywny promiennik podczerwieni doskonale ogrzewa powietrze oraz przedmioty umieszczone w zasięgu jego głowicy. Sapewni miłe ciepło podczas wieczornej imprezy. Kratka ochronna zapobiega kontaktowi z grzałką, a stopień ochrony IP34 umożliwia użytkowanie na zewnątrz

Promiennik wyposażony jest w włącznik. Po włączeniu na spodzie panelu zapali się czerwona dioda. Urządzenie jest gotowe do działania, ale jeszcze nie grzeje. Aby przejść do trybu pracy należy użyć pilota zdalnego sterowania.

Łatwa i prosta obsługa promiennika dzięki poręcznemu pilotowi zdalnego sterowania. W celu włączenie promiennika należy wcisnąć na pilocie przycisk zasilania. Czerwona dioda na dolnym panelu przestanie świecić i zapali się zielona. Następnie należy wybrać moc z jaką promiennik ma działać.

Na ogrzewanie namiotu składają się trzy promienniki co zapewnia komfort cieplny w namiocie o długości nawet 10 m. Promienniki zamontowane są do rury sufitowej namiotu na wysokości zapewniającej ich bezpieczne użytkowanie.

Zabezpieczenie ogrzewania oraz innych naszych urządzeń kateringowych stanowi rozdzielnica prądowa wyposażona w bezpiecznik 16A oraz wyłącznik różnicowo-prądowy 35A.

W Państwa domu gniazdko elektryczne, do którego będzie podłączona rozdzielnica powinno być zabezpieczone bezpiecznikiem minimum 16A. W wypadku wybijania bezpiecznika należy zmniejszyć moc promienników. Rozdzielnica stanowi część zestawu grzewczego.

Do podłączenia rozdzielnicy do Państwa instalacji niezbędny jest przedłużacz elektryczny (budowlany) o przekroju kabla 3×2,5mm. Długość przedłużacza musi zapewniać możliwość sięgnięcia do gniazdka elektrycznego zabezpieczonego bezpiecznikiem 16A. Przedłużacze ogrodowe nie nadają się do tego celu.

Przedłużacz nie wchodzi w skład zestawu grzewczego. Jeśli Państwo takiego nie posiadacie można go u nas wynająć za dodatkową opłatą.

W ciągu godziny trzy lampy zużywają energii elektrycznej jak poniżej (przy cenie 0,80 zł. za 1 KW):

Nastawa na 500W – 1,20zł. ; 1000W – 2,40zł.; 1500W – 3,60zł.

Przy imprezie trwającej 10 godzin zużycie energii oscylować będzie pomiędzy 12 zł. – 36 zł. Jest to rozwiązanie wygodniejsze, bezpieczniejsze i tańsze zarówno w kosztach wypożyczenia jak i zużycia energii niż zastosowanie promienników gazowych przy wykorzystaniu butli z gazem.